Премію імені Леонтовича запровадять на Вінниччині

0
21

На Вінниччині запровадять премію імені Миколи Леонтовича, яку вручатимуть професійним композиторам та хоровим колективам.

За відповідне рішення депутати проголосували під час засідання постійної комісії облради з питань бюджету, фінансів та обласних програм.

Розмір премії — 20 тисяч гривень. Як зазначила заступниця начальника управління культури і мистецтв вінницької облдержадміністрації Валентина Троян, запроваджують її задля популяризації особистості та творчості Миколи Леонтовича. Особливо, серед підлітків.

— Цього року на державному рівні відзначається 140 років від дня народження Леонтовича. Також цілу низку заходів затверджено по області. Ми провели невелике дослідження серед дітей мистецьких шкіл, спитали: ви знаєте, що таке “Щедрик”? Кажуть: “знаємо”. Наспівати можете? “Можемо”. Питаємо: “а хто автор?” Кажуть: “якийсь американський композитор”. Тому Леонтович має отримати належне, ми маємо його популяризувати, — сказала посадовиця.

Валентина Троян, фото Тамари Тисячної

Як зазначається у положенні про премію, вона присуджуватиметься щороку в грудні до Дня народження композитора. Кошти на неї виділятимуться з обласного бюджету.

Журі оцінюватиме твори професійних композиторів, які були написані та опубліковані протягом останніх двох років та стали відомі не пізніше, як за два місяці до дати присудження премії. А також твори професійних хорових колективів, які створили і показали свої програми протягом останнього року та зробили значний внесок у популяризацію творчості Миколи Леонтовича. Премія не присуджуватиметься посмертно. А ті, хто отримав її один раз, зможе подаватися повторно через три роки.

Нагадаємо, на початку серпня цього року активісти провели фестиваль у селі Шершні Тиврівського району, де знаходиться хата композитора. Будинок в аварійному стані і таким чином активісти хотіли привернути увагу до цієї проблеми.