Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг, затвердила нові тарифи на послуги розподілу газу.

Відтепер на вінниччині  споживачі будуть сплачувати фіксовану місячну абонементну плату за потужність, яку використовують. А також окремо за газ як товар. Водночас ціна на блакитне паливо як товар зменшиться, адже з його вартості будуть забрані кошти за транспортування.

Про це кореспонденту УНН-Центр ексклюзивно розповіли в ПАТ “Вінницягаз”.

“Нічого нового не з’явилося, і люди не будуть платити за те, за що вони раніше не платили. Вінничани завжди сплачували вартість газу як товару і вартість послуги транспортування газу до їхніх домівок, але не знали, що цевсе було збито в одну платіжку. Тому наразі йде мова, щоб зробити цей рахунок прозорим, а навантаження на кишеню споживача більш рівномірним. До того ж, логічно, що є дві компанії: одна − займається газом як товаром, інша − наданням послуги поставки газу. Тому мають бути різні рахунки”, − зауважили на підприємстві.

За роз’ясненням компанії, ціна на газ має знизитися, однак фіксовану вартість одного кубометру газу має затвердити Кабінет Міністрів України.

“Загальна ціна на газ за один кубометр має зменшитися, але зараз ми не знаємо, якою вона буде, бо це рішення ухвалює Кабмін. Сподіваємося, що найближчим часом Уряд визначить ціну на газ як на товар, тобто це вартість, що буде сплачувати споживач за те, що він спожив. Що стосується вартості послуги транспортування, вона вноситься до окремого рахунку, і співвідноситься з тими газовими приладами, якими користується споживач. Адже кожен споживач використовує різну потужність”, − пояснили в в ПАТ “Вінницягаз”.

Якщо постанова почне діяти з 1 квітня, то нові платіжки вінничани отримають уже в травні. В обласній газорозподільній компанії запевняють, що наразі питання вивчають і чекають офіційного оприлюднення постанови НКРЕКП. Після чого і буде озвучено, яку щомісячну плату за потужність сплачуватиме той чи той споживач.