У конференції взяли участь сенатор Республіки Польща Мацей Лучак, в.о. Генерального консула Республіки Польща у Вінниці Войцех Мрозовський, представники влади і громадськості, відомі історики, краєзнавці, зокрема доктор історичних наук, професор кафедри журналістики Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Сергій Гальчак, директор державного архіву Вінницької області Юрій Легун та ін.

Цей представницький захід був приурочений 80-им роковинам трагічних подій на Вінниччині, яку не оминула масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 роках за ініціативи керівництва Радянського Союзу й особисто Сталіна.

Було встановлено пам’ятник жертвам сталінських репресій. Монумент виготовлено з білого каменю у вигляді католицького хреста з розп’яттям на ньому.

На знак вшанування пам’яті репресованих у часи «великого терору» на римо-католицькому кладовищі м.Бара за участі почесних гостей і учасників конференції було урочисто відкрито пам’ятник жертвам сталінських репресій, який освятив єпископ-ординарій Кам’янець-Подільської дієцезії Леон Дубравський. Також відбулася урочиста церемонія покладання квітів до могили польських солдатів.

Пленарне засідання Міжнародної наукової історико-краєзнавчої конференції «Вінницька Катинь» було проведене у Польському Домі, де всі, хто завітав на цей захід, мали змогу ознайомитися за допомогою архівних матеріалів про страшні часи «великого терору», переглянувши тематичну виставку, організовану за сприяння директора Вінницького краєзнавчого музею Катерини Висоцької.