У ніч на 10 серпня 2017 року можна буде спостерігати найбільший та найзнаменитіший дощ метеоритів Персеїди.

Романтики, виходьте на вулицю та загадуйте бажання.

— Метеорний дощ можна спостерігати у сузір’я Персея. Це маленькі уламки великих міжпланетних тіл – комет, метеоритів і навіть астероїдів. Зазвичай вони входять у земну атмосферу на швидкості близько 60 км/с і майже миттєво згорають, а на небі на кілька секунд залишаються красиві смуги, — розказує вінницька астроном Надія Почапська.

В ніч з 12 на 13 серпня буде спостерігатись максимум метеорного потоку персеїд. На вінницькому небі можна буде побачити за годину від 10 до 20 спалахів. Ті, персеїди, які долетять до Землі називаються метеорити.

Варто вночі вийти на вулицю, де добре видно небо. Астрономи кажуть, що це явище дуже гарне. А романтики вірять, якщо коли падає зірка загадати бажання – воно обов’язково здійсниться.

— Зорепад можна побачити неозброєним оком, тому що Земля прокладає шлях через кометний хвіст, — розказує астроном.

Камери NASA, розташовані в кількох штатах США, відзняли неймовірні знімки метеоритної зливи Персеїд 2017 року. Відео з 29 липня, 31 липня та 1 серпня представлені тут у повільному темпі:

Розклад наступних зорепадів в 2017 році:

10-20 серпня – Персеїди

8-10 жовтня – Драконіди

16-27 жовтня – Оріоніди

7 вересня – 19 листопада – Тауриди

15-22 листопада – Леоніди

7-18 грудня – Гемініди

17-25 грудня – Урсиди

То ж, виходьте вночі на вулицю та загадуйте бажання. І нехай ваші бажання здійснюються!

Нагадаємо, що ввечері, 7 серпня 2017 року, відбулося часткове місячне затемнення — вже вдруге цього року. Перед цим місячне затемнення було 11 лютого 2017 року.