В с. Заозерному Тульчинського району відбулось урочисте відкриття парку, який став справжньою гордістю та окрасою села.

Заозернянською сільською радою було подано проект на XІV обласний конкурс розвитку громад. Конкурсна рада оцінила ідею створення історичного «Парку-виставки «Чотири століття просто неба» та надала кошти на його реалізацію.

Усі жителі с.Заозерне. представники організацій-партнерів та численні гості зібрались на урочистий захід з нагоди завершення проекту.

Село Заозерне (до 1965 року – село Паланка від турецького «фортеця») засноване козаками на початку XVІІ ст. в часи Богдана Хмельницького.

За чотири століття село пережило безліч сумних і радісних подій.

Так, у 1672 році село було повністю спалене турками. Це сталося на Великдень, коли люди, нічого не підозрюючи, прийшли в храм освятити Паску. Згоріла церква і загинули майже всі жителі села. Ті, хто залишились, відроджували рідну Паланку.

Величезну роботу із збору історичної інформації провів житель села – Данило Заболотний. Всі свої зібрані спогади і матеріали він помістив у книгу «Паланка – село козацьке».

Щоб донести всі ці історичні події до людей, особливо, до молоді, виникла ідея створення парку-виставки.

В реалізації проекту «Парк-виставка «Чотири століття просто неба» організацією-партнером виступило підприємство «Птахофабрика Вінницький бройлер», а в процесі роботи долучилися ПраТ «Зернопродукт» та Ладижинська ТЕС.

За екологічні кошти, які надходять до бюджету сільської ради, висаджено зелені насадження.

Тож відтепер жителі Заозерного мають в центрі села чудову паркову зону відпочинку із фонтаном та сучасним дитячим майданчиком.