Жителям п’ятиповерхівки по вулиці Леонтовича, 39, що у центрі Тульчина, заважають торговці. Вони влаштували під їхніми вікнами стихійний ринок.

Люди обурені цим і вимагають прибрати його. Кажуть, що не раз звертались до місцевої влади та поліції вплинути на ситуацію, але ті, за словами людей, лиш руками розводять.

– Ми народились і виросли у цьому будинку. Але останні десять років під нашими вікнами стали торгувати. Раніше доходило до того, що торговці бігали до підвалів та під’їздів нашого будинку справити нужду, не раз таких за руки ловили й змушували прибирати після себе. Але, втомившись, поставили нові замки та кодові двері. Стихійний ринок стає все більшим і вже «доріс» до останнього, шостого під’їзду, — розповідають обурені жителі. — Життя біля нашого будинку починається щодня о четвертій ранку, коли туди з’їжджаються торговці. Особливо багато їх у четвер та неділю. Вони починають голосно між собою з’ясовувати стосунки, ділити місця. А ми через ці крики не можемо спокійно відпочити. Ми намагались поспілкуватись із торговцями та просили їх покинути територію будинку, проте у відповідь чуємо: «А що ви хотіли, ви живете на ринку».

Ні, ми живемо у будинку і хочемо спокою. Впевнені, що міська влада та правоохоронці можуть вплинути на вирішення проблеми, але чомусь цього не роблять. Ми розуміємо простих людей, які через важку ситуацію у країні та безгрошів’я змушені продавати городину. Але, будь ласка, робіть це у дозволених місцях. Всім відомо, що у Тульчині законно працюють два ринки, і один з них напівпустий. Але туди чомусь не поспішають йти торгувати. Просимо компетентні органи почути нас, в іншому разі готові перекривати дороги.

У Тульчинській міській раді журналісту пояснили, що знають про ситуацію і, зі свого боку, працюють над її вирішенням.

– У нас є заяви і від мешканців багатоквартирного будинку, і від торговців, які просять їх залишити на місці. Зрозуміло, що ситуація у країні складна і чи не кожна бабуся із села везе до міста продукти, адже прожити на маленьку пенсію вкрай важко. Але й варто зрозуміти людей, які від галасу з самого ранку не можуть спокійно жити у власних квартирах. Ми розуміємо обидві сторони і хочемо, аби все владналось мирно. У базарні дні разом із поліцією та представниками районної влади чергуємо та не дозволяємо стихійному ринку розширюватись. Завдяки таким діям очистили 100 метрів торгової площі. Крім того, нам вдалось ліквідувати торгівлю з землі продуктами тваринного походження. Ці люди тепер мають робочі місця у павільйоні – відповіли у міській раді.

Вислухала Вікторія Снігур