Щогодинне ефірне радіо «Лада» у Ладижині більше 10 років на ринку інформаційних послуг і за цей час стало найулюбленішим співрозмовником жителів міста і району.

Голова НСЖУ звернувся до Коломєйцева, а Інститут масової інформації зафіксував факт порушення Свободи слова на Вінниччині. У міськраді це заперечують.

Однак нині, зі слів колективу, радіокомпанія може припинити свою трансляцію через масове скорочення колективу, ініційоване засновником – Ладижинською міською радою. Журналісти розцінюють це не що інше як тиск на пресу з боку влади. Експерти Інституту масової інформації “Барометр свободи слова” зафіксували у Ладижині порушення свободи слова, включивши до моніторингу випадок економічного тиску мерії міста на колектив комунального підприємства “РК”Лада” (103,9МГц, “Радіо Ладижин”).

– Неприязнь до колективу з боку влади ми відчули з зими, коли почалися в Ладижині як і в інших містах і райцентрах Вінниччини страйки проти медреформи,- розповідає програмний редактор Ігор Шевченко. – Ми спочатку вислухали і озвучили точку зору влади з цього приводу, але подальші наші репортажі їй не сподобалися, бо не проспівали оди. І вже у липні на виконкомі міської ради почалися утиски колективу шляхом скорочення штату: з 10 ставок до 5,25. Якщо є така потреба через брак коштів чи оптимізацію, то колектив сам визначається без яких фахівців може обійтися. А нам нав’язали скорочення 3 творчих працівників, які висловлювалися проти влади, бухгалтера, успішного комерційного відділу. Ми не пішли на скорочення, бо це порушення Закону “Про зайнятість населення” і таке звільнення вважається масовим вивільненням працівників. Однак з серпня цього року наш колектив не отримує фінансування від засновника. Ми готові вийти з-під опіки засновника, але нас не відпускають. Профспілка нас вислухала і стверджує, що рішення про скорочення не обгрунтоване.

Колектив надіслав численні інформаційні запити, щоб почути відповідь: чому скорочують ключових творчих працівників? Лист-відповідь надійшов від першого заступника міського голови П.Анущенка, з якого журналістам стало зрозуміло, що при прийняті рішення про скорочення штату РК “Лада” до 5,25 ставок члени виконкому не враховували ні економічні показники підприємства, ні фактичну потребу працівників, необхідну для забезпечення виробничих процесів радіокомпанії.

Директор РК “Лада” Галина Данилівська каже, що дії виконкому протирічать офіційній причині вивільнення наполовину їхнього штату. Спочатку прийнято рішення про скорочення колективу і вже за ним-про проведення перевірки фінансово-господарської діяльності РК “Лада”.

– Міський голова Ладижина запевняє, що перевірка не є тиском на редакцію радіо, – каже Галина Йосипівна. – І я згодна з тим, що сама перевірка від засновника не може бути тиском: перевірки мають проводитись на усіх комунальних підприємствах міста хоча б один раз на рік. Але за десять з половиною років така перевірка проводиться вперше і чомусь на “Радіо Ладижин”. Хоча у місті працює 9 комунальних підприємств і при цьому у міської влади не виникло потреби перевірити роботу ні “Ладжитлосервісу”, ні “Ладижинського комбінату комунальних підприємств”, “Добробуту”, “Ладижинського міського ринку”,”Ладижинської міської аптеки”, “Архітектури”, “Дендрологічного парку”. Чому? З результатами перевірки, яка проводилася 18 серпня ми змогли лише за допомогою інформаційних запитів ознайомитися аж 12 вересня. Як виявилось, цим таємним рішенням члени виконкому вже звинуватили мене і бухгалтера у вчиненні “кримінального правопорушення” чим перевищили свої службові повноваження. Вивчивши акт перевірки, зрозуміла, що відбулось свідоме маніпулювання фактами.

10 жовтня цього року засідала чергова сесія Ладижинської міської ради, на якій так і не розглянули вимоги найманих працівників КП РК “Лада”. Натомість депутати одноголосно проголосували за рішення про внесення змін до бюджету на 2017 рік, яким остаточно припинили фінансування радіокомпанії. Як альтернативу, журналісти запропонували владі внести цілісний майновий комплекс їхньої радіокомпанії до Переліку об’єктів комунальної власності, що підлягає відчуженню шляхом викупу трудовим колективом. Але їм відмовили у проханні. Журналістам потім стало відомо, що ніби-то до сесії хтось спеціально поширив неправдиві чутки, що вони хочуть приватизувати частину приміщення дитсадка “Казка”, в якому знаходиться “Лада”, але воно в оренді й приватизації не підлягає.

Щоб врятувати відому радіокомпанію на інформаційному просторі голова Національної Спілки журналістів України С.Томіленко звернувся з листом до міського голови Ладижина В.Коломєйцева, наголосивши:”НСЖУ рішуче засуджує будь-які спроби тиснути на журналістів, зокрема й фінансово. Звертаюся з проханням уважно розглянути конфліктне питання, зваживши всі обставини та ухвалити рішення, яке б узгоджувалося з вимогами чинного законодавства й політикою, спрямованою на роздержавлення комунальних ЗМІ.

У міській раді Ладижина запевняють, що ніякого тиску з боку влади не чиниться на журналістів:

– “Радіо Ладижин” працює у штатному і звичному режимі, – каже заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Олександр Ткачук. – Інші питання до фінансового відділу міськради.