Мільйоними збитками для бюджету обійдеться ремонт ЦПМ у Тульчині

267

Під час державних закупівель комунальною установою «Тульчинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» було допущено порушення, які тягнуть за собою мільйонні збитки.

У вересні 2017 року Комунальною установою «Тульчинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» на порталі публічних закупівель ПРОЗОРРО розміщено повідомлення про проведення публічних закупівель з капітального ремонту адміністративної будівлі Комунальної установи «Тульчинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» у місті Тульчині Вінницької області із очікуваною вартістю в 1 372 337,00 гривень.

До у часті у тендерній процедурі було допущено три компанії, серед яких Приватне підприємство «Рослана», Товариство з обмеженою відповідальністю “ЕНЕРГОАГРОІМПЕКС” та Приватне акціонерне товариство «Ремонтно – будівельне управління 6».

За результатом подання остаточних пропозицій учасників найбільш привабливою виявилась пропозиція ПП «Рослана» із загальною сумою в 933 738,06 гривень. Наступну стрічку тендерних перегонів посіла пропозиція ТОВ “ЕНЕРГОАГРОІМПЕКС” на суму 1 220 000,00 гривень. Останнє місце за процедурою дісталось ПрАТ «Ремонтно – будівельне управління 6», яке пропонувало за виконання робіт 1 263 964,70 гривень.

Однак, за результатом розкриття пропозицій учасників «лідерам» тендерної процедури було відмовлено, а перемога дісталась аутсайдеру ПрАТ «Ремонтно – будівельне управління 6».

Поведінка тендерного комітету Тульчинського районного центру первинної медико-санітарної допомоги викликала суттєві підозри у правомірності проведення процедури закупівлі, що з’ясувалось під час дослідження процедури публічних закупівель журналістами Vlasno.info.

Під час перевірки процедури закупівель було виявлено ряд порушень чинного законодавства під час визначення переможця, найцікавішим з яких є те, що ПрАТ «Ремонтно – будівельне управління 6» станом на момент проведення закупівель перебувало в процесі припинення.

За даними інформаційно – пошукової системи «YouControl» та Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців з 29.07.2017.

ПрАТ «Ремонтно – будівельне управління 6» перебуває на обліку в контролюючому органі як такий, що припиняється.

ПрАТ «Ремонтно – будівельне управління 6» у складі тендерної документації надало довідку, згідно якої слідує, що останнє не визначено у встановленому законом порядку банкрутом та відносно нього не відкрито ліквідаційної процедури, натомість у реєстрах міститься інформація про припинення юридичної особи, а правонаступника ПрАТ «РБУ-6» не вказано.

Крім того, в порушення вимог тендерної документації до пропозиції не надано копії паспорту та ідентифікаційного податкового коду особи, що уповноважена підписувати договір, а на довіреності щодо права підписання договорів відсутній підпис.

Баришніков Анатолій Дмитрович, за даними реєстрів є головою правління ПрАТ «РБУ 6» входив до складу виконавчого комітету Тульчинської міської ради 6 –го скликання.

Крім того, за даними ПРОЗОРРО у термін з моменту оголошення ліквідаційної процедури ПрАТ «РБУ 6» було обрано переможцем у допороговій закупівлі капітального ремонт тиру у місті Тульчині.

А ще за даними ПРОЗОРРО ФОП Баришніков А.Д. протягом 2017-2017 років неодноразово виконував будівельні роботи у Вінницькій області зокрема, роботи по капітальному ремонту приміщення сільського будинку культури Антонівської сільської ради та реконструкції зон відпочинку південно – східної частини центрального парку в смт Тростянець Вінницької області.

Цікавим є те, що у договорі з реконструкції зон відпочинку в Тростянецькому парку ФОП Баришніковим А.Д. не в повному обсязі зазначено адресу власної реєстрації, а вказано лише місто Тульчин.

Зважаючи на викладені вище факти, існують всі підстави вважати, що публічні закупівлі послуг з капітального ремонту адміністративної будівлі Комунальної установи «Тульчинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» проведені з порушеннями чинного законодавства.