У Тульчинському районі, в с. Бортники представники ТОВ “Зелена Долина” усіляко перешкоджали бувшим пайовикам в обробітку власної землі після закінчення договору-оренди.

Власник паю Шагіна Г.О. розпочала посів озимої пшениці на своєму земельному паї. Однак представники ТОВ “Зелена Долина” перекрили та заблокували агрегат (НТЗ-80, С3-3,6) своїми службовими автомобілями і не надали можливості проводити посів.

Селяни Бортників проти Зеленої Долини

Трактор та сівалку було заблоковано двома автомобілями “Жигулі” та “Нива“ місцевими посадовими особами ТОВ “Зелена Долина”, а саме: Віктор Шевчук – керівник відділу села Бортники, Ігор Токаренко – агроном, Василь Чайка – агроном, Петро Кульбаба – виконавчий директор та Білик Ігор – служба безпеки агроформування по Тульчинському району.

Селяни Бортників проти Зеленої Долини

Автомобілі були заблоковані та закриті на ключ, щоб не уможливити їх забирання з приватної посівної площі.

Окрім цього було пригнано трактор “Fend” з оборотним плугом (8 корпусів) та надано команду переорати все разом з посіяним.

Селяни Бортників проти Зеленої Долини

Керівник Немирівської прокуратури Сергій Гайду

На це Шагіна Г.О. негайно подзвонила на 102 та визвала поліцію, які після прибуття взяли пояснення та задокументували все те, що відбувалося. Також Шагіною була написана заява до Немирівської прокуратури на ім’я Гайду С.В. Прокуратурою було розглянуто заяву та видано витяг з кримінального провадження посадової особи ТОВ “Зелена Долина”, яка використала завідомо підроблений договір оренди та прийому-передачі земельної ділянки, що належить Шагін Г.О. для реєстрації в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Як вияснилося пайовики давали дорученням на Савчук, а реєстрацію проводила Кукурудза, але при цьому Державний реєстратор Кобець нібито нічого не помічав.

Отримавши витяг Шагіна безпосередньо вже на полі видала витяг посадовим особам ТОВ “Зелена Долина” та направила факсом генеральному директору Морозу Ю.А.

Генеральний директор ТОВ “Зелена Долина” Мороз Ю.А.

Потім Шаніна знову подзвонила на “102”, щоб представники поліції були присутні при передачі витягу з кримінального провадження. Окрім поліції, на поле, прибули і інші пайовики, які в письмовій формі попередили ТОВ “Зелена Долина”, що договора оренди в них закінчуються у 2017 році, але вони не можуть самостійно приступити до обробітку землі через перешкоди які чинять представники ТОВ “Зелена Долина”.

В результаті перемовин навіть після надання витягу з кримінального провадження Зазначені посадові особи відмовилися розблокувати трактор із сівалкою та забрати автомобілі. Більше того надали команду трактористу продовжувати переорювати землю та погрожували фізичною розправою з окремими пайовиками. Такі погрози вчиняли Чайка В. та Білик І. агроном та представник служби безпеки агроформування “Зелена долина ” по Тульчинському району.

Селяни Бортників проти Зеленої Долини

Врешті-решт пайовики дружньо виштовхали заблоковані автомобілі та присутніх посадових осіб “Зеленої Долини” з власної земельної ділянки. Наразі трактор був розблокований і Шагіна продовжила посів озимої пшениці на власному полі.

Сьогодні на межових знаках паю Шагін Г.О. з’явилися таблички “Приватна власність”, “Посіяно”, “В’їзд заборонено”.

Можливо іншим допоможуть зупинити зухвальство, непорядність….. підлеглих героя України.

P.S. Тульчинська поліція теж надала висновок про кримінальне впровадження щодо посадових осіб ТОВ “Зелена Долина”. Нині пайовики теж звертаються до прокуратури за захистом своїх конституційних прав.

Від власників земельних паїв села Бортники