У Вінницькій обласній раді відбулася офіційна зустріч голови обласної ради Анатолія Олійника, заступника голови облдержадміністрації Василя Броварника та представників з міської ради з італійською делегацією, зокрема, президентом АТ «Контаріна» Італійської Республіки Франком Заната, менеджером з міжнародного співробітництва Марком Маттіелло, експертом з управління біовідходами, представниками Аграрної школи Дель Парко ді Монца (партнер проекту) Альбертом Конфалоньєрі, спеціалістом з міжнародних проектів ТОВ «Формацйон» Кіара Палачетті та керівником проектів ЄС «Формацйон» (партнер проекту) Сильвією Льюті.

В ході зібрання обговорювалися питання щодо впровадження італійського досвіду технології з переробки відходів в Україні: про перші результати та шляхи подальшої співпраці.

Вінницька область єдина серед областей отримала у 2015 році грант на реалізацію спільного проекту з італійською стороною у галузі управління відходами під назвою «Нарощування потенціалу та передача знань для підвищення та вдосконалення професійних навичок у галузі управління відходами у Вінницькій області». Загальна вартість проекту становить близько 80 тисяч євро, грантові кошти – близько 40 тисяч євро, а все решта – власний внесок учасників проекту. Сам проект реалізовувався до 31 серпня 2017 року.

“Вперше ми працювали на рівні комунальних підприємств, адже сфери діяльності і АТ «Контаріна», і КУП «ЕкоВін» схожі, в них майже однакові форми управління та організація роботи. Ознайомившись з роботою підприємства «Контаріна» ми зрозуміли, як працює система поводження з побутовими відходами, італійський досвід нас зацікавив. Наразі Вінниччина – на початку шляху з вирішення проблем поводження з твердими побутовими відходами. Сьогодні на міжнародній конференції ми більш плідно поспілкуємось в цьому напрямі”, – зазначив голова обласної Ради Анатолій Олійник у своєму виступі.

У рамках цього проекту 1-3 березня 2016 року на Вінниччині перебувала делегація з Італії. Був підписаний меморандум про співпрацю між Вінниччиною та «Агенцією співробітництва та розвитку Італії».

В рамках офіційної зустрічі відбулося підписання Меморандуму про співробітництво між комунальним унітарним українським підприємством «Ековін», італійським Акціонерним товариством «Контаріна», італійським товариством «Формацйон» та італійською Аграрною школою Дель Парко ді Монца.

З 23 по 25 листопада 2016 року відбувся візит до Італії. Вінничани оглянули сміттєпереробні заводи, старий полігон та дізналися про моделі збору відходів в АТ «Контаріна», а також контактні центри компаній «Ecodesk» і «Ecocentre».

Статтею 32 Закону України «Про відходи» передбачений обов’язок створення умов для реалізації роздільного збирання побутових відходів, а з 1 січня 2018 року встановлюється заборона на захоронення неперероблених побутових відходів.

З кожним роком збільшується кількість побутових відходів, які в подальшому захороняються на полігонах області. Це приблизно 1. 4 мільйони кубічних метрів сміття. Тенденція захороненого сміття складає від 3% до 10%. В Україні функціонує майже 6 тисяч офіційних сміттєвих полігонів і ще 30 тисяч неофіційних. Наразі площа сміттєвих полігонів дорівнює площі Данії. На них вже накопичилось 50 мільярдів кубічних метрів відходів. На сьогодні в області нараховується 784 паспортизованих полігонів для складування сміття.