Територіальні громади Вінниччини та Республіки Молдови, завдяки коштам платникам податків Королівства Нідерландів та Міжнародного Вишеградської Фонду, навчаться планувати стратегію розвитку своїх територіальних громад.

У рамках проекту «Належне управління територіальних громад: досвід стратегічного планування країн Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства», представники територіальних громад зробили SWOT-аналіз (полягає в розділенні чинників і явищ на чотири категорії: сильних і слабких сторін проекту; можливостей, що відкриваються при його реалізації; загроз, пов’язаних з його здійсненням) актуальних ситуацій у своїх громадах.

Координатором проекту є Громадська організація «Єврорегіон «Дністер», яка отримала від Міжнародного Вишеградської Фонду та Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів 95 325 Євро, з яких 85 703 Євро – фінансування Фонду та 9 622 Євро – власний внесок.

– Завдяки цьому проекту ми навчимося залучати інвестиції у нашу територіальну громаду. А це дуже важливо для нас, – каже представниця Тульчинської територіальної громади Тетяна Сокур.

Проект передбачає проведення циклу тренінгів для представників 28 громад Вінницької області та Республіки Молдова, розробку комплексних стратегій розвитку для 14 пілотних громад, а також створення посібника Методичних рекомендацій щодо розробки стратегій розвитку громад.

– У рамках проекту був у селах Сороцького району у Молдові. Разом з колегами з Румунії вивчали там їх досвід розвитку територіальної громади. Зараз в нас є чотири місяця, щоб зробити SWOT-аналіз. Це не багато часу, але ми встигнемо, – каже голова Городківської територіальної громади Крижопільського району Олександр Гаврилюк.

Завершення проекту стане проведення міжнародної конференції «Належне управління територіальних громад: досвід стратегічного планування В4 для країн Східного партнерства» для 200 учасників. На конференції буде презентований отриманий досвід під час реалізації проекту.

– Я дізналася, що у Європі чують громаду. В Україні поки що немає такого. Але я сподіваюсь, що спільним зусиллям ми змінимо цю ситуацію у найкращій бік, – каже представниця Якушинецької територіальної громади Марія Лісецька.