Кредитування для молоді під 7 % річних повертають на Вінниччину

0
39

Пільгове кредитування на житло для молодих сімей може повернутися, якщо за прийняття відповідної програми проголосують депутати під час чергового пленарного засідання сесії облради 28 вересня.

Дана програма розрахована на 5 років — з 2108 по 2022 роки. Скористатися нею можуть молоді сім’ї, одинокі молоді громадян віком до 35 років, учасники антитерористичної операції та члени їх сімей, педагогічні та науково- педагогічні працівники, держслужбовці та працівники бюджетної сфери. Ці особи можуть отримати кредит на будівництво чи придбання житла під 7% річних. Якщо у родини є одна дитина відсоткова ставка становить 3% річних. Якщо двоє і більше дітей — сім’я звільняється від виплати відсотків за кредитом.

На реалізацію програми залучаються кошти обласного та місцевих бюджетів. Всього на 5 років для реалізації програми потрібно 210 мільйонів гривень. З них 36,2 мільйони мають виділити з обласного бюджету і майже 145 мільйонів — з районних та місцевих бюджетів.

Хоча, варто відзначити, що шлях цієї програми був не таким уже й легким. На попередню програму з обласного бюджету за усі п’ять років не виділялося ні копійки. Директор департаменту фінансів облдержадміністрації Микола Копачевський наполягав, що система відбору кандидатів є непрозорою. Відтак програму мали доопрацювати.

— Якщо ми так швидко змогли пройти шлях від підготовки програми і до її подачі на розгляд депутатів, знайшовши при цьому розуміння у членів бюджетної комісії, то, думаю, у всіх зацікавлених сторін є розуміння і вона повинна бути фінансуватись. Говорити про місцеві бюджети ще зарано, бо ситуація скрізь нерівномірна. Не всі очільники органів місцевого самоврядування розуміють необхідність прийняття у себе та фінансування такої програми. Однак, ми будемо спілкуватися із тими категоріями осіб, які підпадають під цю програму — це учасники АТО, молодь — щоб вони стимулювали у цьому напрямку свої органи місцевого самоврядування. Наразі працюємо із Вінницею і бачимо, що зацікавленість у програмі є, — прокоментував ситуацію Директор Вінницького регіонального управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Руслан Мельник.